Systemy analityki gazowej
Analizatory gazowe
Precyzyjna analiza składu gazów procesowych w przemyśle chemicznym, ciągły monitoring emisji spalin w zakładach energetycznych i spalarniach odpadów, kontrola produkcji klinkieru w cementowniach, to zaledwie kilka z wielu zastosowań analizatorów Siemensa. Wysoka jakość wykonania oraz precyzja pomiaru to podstawowe cechy udanej i ciągle rozwijanej serii analizatorów gazowych.
ULTRAMAT 23
Ultramat 23 to ekonomiczny, najczęściej stosowany, wieloskładnikowy analizator NDIR (metoda pomiarowa oparta na niedyspersyjnej absorpcji światła podczerwonego przez składniki gazu), do pomiaru maksymalnie trzech składników oraz (opcjonalnie) tlenu (czujnikiem elektrochemicznym). Analizator ULTRAMAT 23 jest odpowiednim urządzeniem do wielu zastosowań, takich jak monitorowanie emisji spalin, optymalizacja pracy pieca, monitorowanie powietrza w pomieszczeniach itp. Kalibracja przy wykorzystaniu powietrza otoczenia eliminuje potrzebę stosowania gazów kalibracyjnych. ULTRAMAT 23 jest dostępny z wbudowanym czujnikiem H2S do aplikacji z Biogazem.
CALOMAT 62
Calomat 62 jest używany do ilościowego oznaczania wodoru lub helu na zasadzie termoprzewodności, w mieszaninach dwuskładnikowych, jest to więc Calomat 6, lecz specjalnie przystosowany do pomiarów w gazach korozyjnych. Możliwy jest pomiar gazów o różnym przewodnictwie cieplnym. Dostępny w wersji 19” i polowej; znajduje zastosowanie w instalacjach produkcji chloru, w metalurgii, gazownictwie i produkcji nawozów sztucznych. Posiada wszystkie zalety analizatorów serii 6.
FIDAMAT 6
FIDAMAT 6 jest urządzeniem o szerokim zakresie zastosowań, przeznaczonym do mierzenia całkowitej zawartości węglowodorów w różnych gazach w zakresach od ppm do niemal 100%. Pomiar dokonywany jest poprzez wzmocnienie prądu jonowego w trakcie spalania próbki gazu w płomieniu wodorowym. Analizator znajduje zastosowanie zarówno w aplikacjach, gdzie wymagany jest pomiar śladowy węglowodorów, jak i w typowych aplikacjach do kontroli emisji.
OXYMAT 61
Przeznaczony do pomiarów śladowych stężeń tlenu w czystych gazach, analizator ten został opracowany do zastosowań w przemyśle chemicznym (produkcja i separacja gazów, produkcja poliolefin), metalurgicznym (analiza osłon gazowych), spożywczym (stężenie tlenu w CO2). Zastosowane sensory cyrkonowe (dwa różne typy) pozwalają na bardzo dokładny pomiar w niskich zakresach (min. 0 – 10 vpm). Dobra jakość wykonania potwierdza najwyższe standardy stosowane w serii 6.
OXYMAT 64
Flagowy analizator dla analityki procesowej. W wersji 19” możliwy jest pomiar do trzech składników. Umożliwia pomiar porównawczy. Wykonany z materiałów standardowych (stal szlachetna, aluminium, Viton) i odpornych na korozję (tytan, tantal).
Chromatografy gazowe
MAXUM ed. II
System chromatograficzny przeznaczony dla każdej aplikacji. Doskonale nadaje się do stosowania w trudnych warunkach w przemyśle chemicznym i petrochemicznym. Ogromny wybór kolumn i ich wypełnień w połączeniu z kilkoma typami detektorów oraz zaworów przełączających pozwala precyzyjnie zaprojektować system pod wymagania klienta. Kluczowe właściwości urządzenia sprawiają, że MAXUM edition II wyróżnia się w tej klasie chromatografów:
- Możliwość budowy dowolnie skomplikowanych aplikacji analitycznych.
- Piec pojedynczy i podwójny oraz ze stałą lub zmienną temperaturą (zmienny czas wymywania kolumn).
- Chromatografia równoległa pozwalająca na szybsze otrzymanie wyników poprzez rozdzielenie próbki na kilka strumieni.
- Komunikacja po sieci Ethernet (protokół TCP/IP) z możliwością redundancji pozwala na tworzenie sieci chromatografów, także z mikrochromatografami.